Chcem sa prihlásiť na ukážkovú hodinu

ČO JE TO Tabata?

 

 

       Tabata je forma intervalového tréningu.Toto zázračné cvičenie, známe ako VIT (vysoko intenzívny tréning), vás zbaví tuku dvakrát rýchlejšie ako priemerný tréning v posilňovni. Zlepšuje vašu aeróbnu a anaeróbnu kapacitu (inými slovami, vašu vytrvalosť a silu), znižuje množstvo cukru v krvnom obehu a uvoľňuje mastné kyseliny, ktoré potom môžu byť spálené svalmi.Stručne povedané, VIT spaľuje tuk rýchlo a pôsobí na vaše telo tak, že spaľovanie tukov pokračuje aj niekoľko hodín potom, čo ste docvičili. Na tabatu je možné použiť širokú škálu cvikov, ktoré sú ľahké, ale aj veľmi náročné v prípade potreby sa dajú kombinovať

 

10 minút vysoko intenzívneho cvičenia dokáže stimulovať jeden z najdôležitejších omladzovacích hormónov nášho tela vôbec –rastový hormón (HGH).

 

 Na základe štúdií sa zistili dôležité súvislosti. Ak vaše telo produkuje menej rastového hormónu, tak:

  •   ·       tým viac tuku sa vám bude ukladať v oblasti brucha (aj medzi orgánmi),
  •   ·       tým viac svalovej hmoty stratíte,
  •   ·       to viac vám klesne kondícia,
  •   ·       to horšie vám bude pracovať imunitný systém
  •   ·       a o to horšie sa budete cítiť aj po psychickej stránke, pretože klesnú aj hodnoty estrogénových a androgénových hormónov.

 

Aké výhody prináša intervalové cvičenie
Tri krát za týždeň intervalový tréning stačí. Niekomu možno na začiatok aj jeden krát. 15 - 20 minút trvajúce intervalové cvičenie prináša nasledovné výhody, ktoré plynú najmä zo zvýšenej produkcie HGH:

  •   ·       efektívne znižuje množstvo telesného tuku
  •   ·       zvyšuje svalový tonus
  •   ·       zlepšuje kvalitu pokožky
  •   ·       zlepšuje kondíciu a výkonnosť
  •   ·       zlepšuje stav energie a zvyšuje činnosť libida

Cvičebná jednotka trvá 60 minút. 30 minút intervalového tréningu  je doplnených CORE cvičeniami na posilnenie stredu tela.

 

 

Vila Schwartz je zasadená v lesoch Slovenského raja. Vilou vás prevedie sympatický majiteľ.  V každom apartmáne s osobitým štýlom sa nachádza krb. V modernej kuchyni sa budú pripravovať bohaté nízko kalorické jedlá (5x denne), dezerty a nápoje.

 

O vaše tréningy sa budú starať štyria fitness tréneri.  Cvičenie Flyfit bude prebiehať na čerstvom horskom vzduchu vždy s dvoma inštruktormi.

 

Svoje telá budeme rozmaznávať v najväčšom wellness raji na Slovensku v hoteli Permon. A pjôjdeme sa pozrieť do rozprávkovo krásnej Dobšinskej ľadovej jaskyne.

 

Toto všetko je v cene pobytu, stačí si len zbaliť vhodné oblečenie a prísť.

 

 

 

Miesto:  Stratená- Dobšinská ľadová jaskyňa

 

 Dátum:  piatok 5.10. poobede –  nedeľa 7.10. poobede

 

Cena:   199 eur

 

V prípade záujmu o viac informácií, nás kontaktujte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. ,

alebo 0905  851  545

 

Zumba

 

Ak máte radi zábavu  je to šport pre Vás!

Ten kto sa zamiloval do zumby a jeho láska trvá, je vítaný v našej Fly zone. Uvítame aj tých, ktorý so zumbou ešte nemajú skúsenosti a chcú s ňou začať. Zumba je jedinečné cvičenie, pri ktorom nemáte šancu sa nudiť, alebo cítiť únavu.  

Zumba je fenomén v oblasti pohybu, ktorý postupne ovládol celý svet. Kombinuje dynamickú latinsko americkú hudbu a unikátne a exotické tanečné a aeróbne pohyby. Tance ako Salsa,Merengue, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dancing.

Zumba vzišla s tanca ,ale to neznamená , že ho musíte ovládať aby ste začali chodiť na hodiny.  Dobrý inštruktor  vám pomôže k tomu, aby ste už po pár lekciách mali ten správny pôžitok z pohybu a hlavne samy zo seba. 

Choreografie zahŕňajú striedanie rýchlych a pomalých rytmov na princípe vytrvalostného intervalového tréningu, ktorý maximalizuje výdaj kalórií, spaľovanie tukov a formovanie svalov s cieľom posilniť celé telo. 

 

                                        Dôležité je hýbať sa a zabaviť sa – tvrdí Beto Perez a tvorcovia Zumby.

 

Čo si vziať na Zumbu:

Flašu s vodou a uterák.

Oblečenie hociaké pohodlné, čím veselšie a farebnejšie tým lepšie. Dôležitá je  športová podprsenka.

Tenisky nemusia byť priamo tanečné, postačia podobné (mäkké jemnejšieho strihu). Mohutnejšie bežecké tenisky vám budú pri tanečných krokoch zavadzať.

Z technických príčin sa nie je možne dočasne prihlasovať na cvičenia.  Za pochopenie ďakujeme.

Fly fit

       Flyfit  je na prvý pohľad vzrušujúce cvičenie. Naša myseľ sa vracia do detstva kedy sme mali chuť sa hojdať, naťahovať a vešať dolu hlavou.  Čiže, robiť prirodzené polohovanie tela, na ktoré v našich autách, bytoch, kanceláriách... máme čím ďalej tým menej možností.

Flyfit hammock (sieť) je obzvlášť mäkká elastická tkanina s vysokou nosnosťou (500 kg) upevnená  dvomi pevnými bodmi v stropnej konštrukcii. Dáva možnosť dostať naše telo do nových  pozicií a pohybov. Pozície sú vykonávané v pokojnom tempe s dôrazom na  techniku v rôznom rozsahu a záťaži.

Flyfit je moderný systém cvičení  vychádzajúci z jogy. Spája prvky  pilatesu, kalanetiky, baletu, silového tréningu a ľahkej akrobacie.

Tento spôsob cvičenia maximálne harmonizuje vašu myseľ a sústredenosť so svalmi a ovládaním vlastného tela.

Učinky cvičenia sú pozorovateľné už po prvých lekciách...

Cvičenie citeľne spevňuje svaly a kĺby. Pozície flyfitu výrazne stimulujú  metabolizmus a látkovú premenu.

Poloha dolu hlavou s upevnením len v oblasti bedrovej časti chrbtice uvoľní všetky medzistavcové svaly okolo vašej chrbtice. Táto poloha sa pri žiadnom inom cvičení nedá dosiahnuť .Postupné uvoľnenie spazmov malých svalov okolo stavcov chrbtice zabezpečí uvoľnenie nervov vychádzajúcich z miechového kanála. Už po mesiaci budete cítiť ako sa k vám váš „ubolený chrbát" začne chovať priateľsky.

Toto cvičenie spustí proces regenerácie celého organizmu. Už po niekoľkých dňoch získame sviežosť tela aj mysle, pružnú chôdzu, elegantne vzpriamené držanie tela. Postupne sa zmiernia naše zdravotné problémy a zbavíme sa bolestí (hlavne bolesti chrbta). Cvičenie podporuje srdcovú činnosť, prekrvuje organizmus, vyrovnáva tlak a posilňuje imunitný systém.Cvičenie zároveň masíruje lymfatické cesty,  napomáha odbúravať  splodiny metabolizmu  prejavújúče sa ako celulitída. Prostredníctvom stimulácie produkcie endorfínov v mozgu toto cvičenie vyvoláva pocit emocionálneho uvoľnenia a dobrej nálady.

 

FLY JOGA PROTI BOLESTIAM CHRBTA

 Fly joga Je cvičenie určené pre všetkých milovníkov jógy. Hammock (sieť) umožňuje telu dostať sa do jógových pozícií pohodlným spôsobom. Fly joga dáva možnosti väčšieho rozsahu pohybov a menej zaťažuje kĺby. Toto cvičenie je zamerané na relaxáciu, uvoľnenie chrbtice a koncentráciu mysle. Už po pár lekciách zistíte, že bolesti chrbta miznú a vaša chôdza je vzpriamenejšia.

FLY GOLD 

Fly gold  je cvičenie so špecialnym zameraním na ľudí v zlatom veku.

 

Tieto cvičenia nie sú vhodné pre ľudí:

·                       S vysokým krvným, alebo vnútroočným tlakom

·                       V ktoromkoľvek štádiu tehotenstva

·                       S protézou bedrového a ramenného kĺbu

·                       S kardiovaskulárnym ochorením

·                       S vážnym ochorením vnútorných orgánov

·                       S prietržou  (pruh) 

 

 

Čo si obliecť na flyfit?

·                       Elastické (najlepšie priliehavé) oblečenie bez  zipsov, flitrov, gombíkov a akýchkoľvek  

          prvkov, ktoré by mohli poškodiť hammock

·                       Pred cvičením je potrebné zložiť si hodinky a šperky

·                       Cvičí sa na boso, alebo v protišmykových ponožkách

·        Pre dámy je veľmi dôležitá kvalitná športová podprsenka.